In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President sai Kasahstani riikliku ülikooli audoktoriks
02.06.2004


President Rüütel kohtus Kasahhi parlamendi ülekoja, senati esimehe hr AbõkajevigaPresident Arnold Rüütel jätkas kolmapäeval ametlikku visiiti Kasahstani Vabariigis, kohtudes Kasahstani Senati esimehe hr Abõkajeviga, kes tutvustas riigi parlamendi ülemkoja - Senati tööd, samuti seadusloome ja kodanikuühiskonna arengut.

Seejärel asetas Vabariigi President Astanas lilled Isamaa kaitsjate mälestussamba jalamile ning istutas kuusepuu Riigipeade alleele.

Vabariigi President külastas ka Astanas asuvat Euraasia Riiklikku Ülikooli, mille asutamise initsiaator oli president Nursultan Nazarbajev. Ülikool kannab vene etnoloogi Lev Nikolajevitš Gumiljovi (1912-1992) nime ning on keskendunud suurel määral uue põlvkonna juhtimis- ja teaduspotentsiaali väljaaarendamisele humanitaarerialadel.

L. N. Gumiljovi nimelise Euraasia Riikliku Ülikooli rektor andis president Rüütlile üle tunnistuse audoktoriks nimetamise kohta ülikooli nõukogu pooltL. N. Gumiljovi nimelise Euraasia Riikliku Ülikooli rektor andis president Rüütlile üle tunnistuse audoktoriks nimetamise kohta ülikooli nõukogu poolt. Seejärel pidas Eesti riigipea ülikooli suure auditooriumi täissaalile kõne, milles tutvustas Eesti reformikogemusi.

Rääkides ka Eesti prioriteetidest pärast liitumist Euroopa Liidu ja NATO-ga, ütles Vabariigi President: "Me püüdleme euroopalikult jätkusuutliku, tasakaalustatud, majanduskasvul põhineva, turvalise ja säästvalt areneva ühiskonna poole, mida iseloomustab sallivus, õiglus ja solidaarsus."

Eesti riigipea külastas veel Presidendi Kultuurikeskust ning tutvus Kasahstani rikkaliku ajaloolise ja rahvakunsti pärandiga.

Kolmapäeva õhtul andis president Nazarbajev piduliku õhtusöögi Eesti Vabariigi presidendi auks. Õhtusöögil peetud kõnes õnnitles Kasahstani riigipea Eesti riiki ja rahvast seoses ajaloolise sündmusega - astumisega Euroopa Liitu. Tsiteerides ka Eesti diplomaadi Kaarel Robert Pusta unistusi suure demokraatliku Euroopa riikide liidu loomisest, avaldas president Nazarbajev ühtlasi lootust, et president Rüütli visiit võimaldab viia Eesti ja Kasahstani vahelised suhted kvalitatiivselt uuele tasandile.

President Rüütel käsitles omapoolses kõnes kahe riigi vahelisi koostöövõimalusi erinevates valdkondades. "Inimestevahelised suhted, kogemuste jagamine, siiras äratundmine, et meil on teineteiselt õppida - see lähendab rahvaid," lisas Eesti riigipea.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 2. juunil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee