In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Islandi peaministriga
05.05.2004


President Arnold Rüütel istutab tamme Sõpruse salusPresident Rüütel kohtus Reykjavikis Islandi Vabariigi peaministri David Oddson'iga. Kohtumisel arutati Eesti ja Islandi koostööd kalanduses püügist kuni turustamiseni. Vahetati ka infot NATO õhuturbesüsteemi laienemisest Balti riikidele ning Islandi kogemustest regionaalpoliitikas ja geotermilise energeetika kasutamisel.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen ning äridelegatsioon Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimehe Toomas Lumani juhtimisel võtsid osa Eesti-Islandi äriseminarist, kus tutvustati kahe riigi ettevõtluskeskkonda ning Põhjamaade investeeringuid Eestis.

President Rüütel ja Islandi president Olafur Ragnar Grimsson külastasid Heidaber'i lambafarmi ja Islandi iidse parlamendi asukohta Thingvellir'is ning istutasid puu Sõpruse salus. Pärastlõunal külastas Eesti riigipea ka Hveragerdi linna ja sealset aianduskolledžit ning kohtus kohaliku linnavalitsuse esindajatega.

Täna õhtul viibivad Vabariigi President ja proua Rüütel Eesti rahvamuusikaansambli "Wirbel" kontserdil ning korraldavad vastuvõtu Islandi presidendi ja proua Moussaieff'i auks Gerdarsafni Kunstimuuseumis.

Vabariigi President koos saatjaskonnaga saabub riigivisiidilt Islandile tagasi Eestisse neljapäeva pärastlõunal.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 5. mail 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee