In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Itaalia asepeaministriga
23.03.2004


Itaalia asepeaministerPresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Itaalia asepeaminister Gianfranco Fini. Kohtumisel käsitleti Eesti ja Itaalia kahepoolseid suhteid ning ka koostööd Euroopa Liidu raames.

Vabariigi President tõstis esile Eesti ja Itaalia seniseid häid suhteid ning avaldas veendumust, et Eesti liitumine Euroopa Liidu ja NATO-ga avab suhete arendamiseks uusi võimalusi. "Tihedate kultuuri- ja majandussuhete kõrval omandab kahe riigi koostöös üha suurema tähtsuse ka ühise julgeolekuruumi jagamine - nii Eesti kui Itaalia on NATO piiririigid," sõnas president Rüütel.

Asepeaminister Gianfranco Fini sõnul tunnistab Itaalia rahvas Eestit kui integraalset osa Euroopast. "Eesti naaseb Euroopasse, oma päriskoju. See tagasitulek on kõigi Euroopa rahvaste huvides," ütles asepeaminister Fini.

Julgeolekuteemadel peatudes leiti, et nii Eesti kui Itaalia kaitsevad oma piiride turvalisust tõstes kogu Euroopa huvisid. Vabariigi Presidendi sõnul on maailmas suurenevatele ohtudele vaja koos vastu seista. Rääkides Eesti-Vene suhetest rõhutas president Rüütel, et Eesti on huvitatud headest suhetest oma suure naaberriigiga. Asepeaminister Fini ütles, et Eesti kogemusi suhtlemisel Venemaaga on kindlasti vaja arvestada kogu Euroopa Liidu ja Venemaa vaheliste suhete arendamisel.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 23. märtsil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee