In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President jättis välja kuulutamata Euroopa Parlamendi valimise seaduse muutmise seaduse
03.03.2004


Vabariigi President kirjutas täna Kadriorus alla otsusele jätta Eesti Vabariigi põhiseaduse § 107 alusel välja kuulutamata 11. veebruaril 2004 Riigikogus vastu võetud Euroopa Parlamendi valimise seaduse muutmise seadus.

President Rüütel märkis oma otsuses, et ta peab vajalikuks 11. veebruaril 2004 vastu võetud "Euroopa Parlamendi valimise seaduse muutmise seadust" Riigikogus uuesti arutada ja otsustada.

""Euroopa Parlamendi valimise seaduse muutmise seaduse" §-ga 9 muudetakse "Euroopa Parlamendi valimise seaduse" § 61 lõiget 2, mille kohaselt erakonna nimekirjas reastatakse kandidaadid ümber vastavalt igaühele antud häälte arvule. Selline muudatus loob küll õigusliku aluse rahva tahte arvestamiseks, ei anna aga valijatele kindlust, et nende poolt eelistatud kandidaat asub ka tegelikult neid Euroopa Parlamendis esindama. Leian, et Euroopa Parlamendi valimine, mis loob võimaluse osalemiseks Euroopa tuleviku kujundamisel, on vastutusrikas väljakutse nii poliitikutele kui ka rahvale. Seetõttu arvan, et rahva esindajate Euroopa Parlamenti valimise protseduur peab olema selge, kõigile mõistetav ja kindlustama rahva tahte elluviimise," seisab Vabariigi Presidendi otsuses.

Presidendi otsuse leiate koduleheküljelt aadressilt www.president.ee


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 3. märtsil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee