In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Egiptuse suursaadikuga
22.01.2004


President Arnold Rüütel võttis vastu Egiptuse Araabia Vabariigi suursaadiku proua Soad Mahmoud Shalaby, kes andis üle oma volikirjaPresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Egiptuse Araabia Vabariigi suursaadiku proua Soad Mahmoud Shalaby, kes andis üle oma volikirja.

Vabariigi President lausus oma kõnes, et Eesti ja Egiptuse vahelistel diplomaatilistel suhetel on märkimisväärne ajalugu, mille vältel on kahe riigi vahelised kontaktid arenenud sõbralikult ja teineteise huve austades. President Rüütli sõnul asuvad mõlemad riigid eri kultuuritüüpide ja religioonide ristumiskohas ning see asjaolu loob head eeldused püsivate, üksteist hästi mõistvate suhete kujundamisele.

Riikide geograafiline kaugus ei ole Eesti riigipea sõnul tänapäeval enam takistuseks. "Eestil on hea kogemus Läänemeremaade koostöös, millest mitmetes Barcelona protsessi koostöövaldkondades võib kasu olla. Ühtlasi on Vahemeremaade koostöö protsess ka uute ja vajalike kogemuste allikaks meie jaoks. Eesti peab oluliseks Euroopa Liidu ja araabia riikide vahelise dialoogi ja koostöö tugevdamist," ütles president Rüütel.

Vabariigi President nentis, et Eesti ja Egiptuse kahepoolsed kaubandus-, majandus - ja kultuurisidemed ning mitmepoolne koostöö väärivad kindlasti edasist arendamist ja soovis suursaadikule edu tema missioonis kahe riigi vaheliste suhete edendamisel.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 22. jaanuaril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee