In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Iraani suursaadikuga
22.01.2004


President Arnold Rüütel võttis vastu Iraani Islamivabariigi suursaadiku Javad Kajouyan Fini, kes andis üle oma volikirjaPresident Arnold Rüütel võttis täna keskpäeval Kadriorus vastu Iraani Islamivabariigi suursaadiku Javad Kajouyan Fini, kes andis üle oma volikirja.

Vabariigi President märkis, et Eesti ja Iraan teevad ühiseid inimlikke väärtusi aus hoides koostööd rahu, heaolu ning säästva arengu tagamiseks globaliseeruvas maailmas. "Eestile pakub huvi kultuurikoostöö Iraaniga - Iraani iidne kultuur ja pärsia keel. Ka inimestevahelised kontaktid tulevad kasuks kahe riigi suhete arendamiseks," lisas Eesti riigipea.

Oma kõnes avaldas Vabariigi President veelkord kaastunnet Bami maavärinas hukkunute lähedastele. "See sündmus šokeeris kogu maailma. Lisaks tohututele inimkaotustele on ajaloolise Bami linna hävimine maailmale ka suur kultuurilis-ajalooline kaotus," ütles president Rüütel.

President Rüütel nõustus suursaadiku poolt väljendatud mõtetega, et Eesti ja Iraani kahepoolsed suhted ja rahvusvaheline koostöö vajavad kindlasti edasist arendamist ja soovis suursaadikule edu tema missioonis kahe riigi vaheliste suhete edendamisel.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 22. jaanuaril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee