In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus India välisasjade riigiministriga
21.11.2003


President Arnold Rüütel kohtus India välisasjade riigiministri Digvijah Singh'igaPresident Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus India välisasjade riigiministri Digvijah Singh’iga, kes viibib Eestis kahepäevasel visiidil.

Kohtumisel olid jutuks Eesti ja India kahepoolsed suhted ning Eesti liitumine Euroopa Liidu ja NATO-ga. President Rüütel leidis, et Eesti ja India vahelised suhted on head, ning neile on kahepoolsete lepingute näol loodud tugev baas. Samas nentis Vabariigi President, et arenguruumi on veel piisavalt, ning lisas, et seetõttu ootaksime Indiast Eestisse äridelegatsioone, et sõlmida otsekontakte India äriringkondadega.

India välisminister toonitas, et igal aastal toimuvad New Dehlis ja teistes India linnades mahukad ärimessid, kuhu on oodatud ka Eesti firmade esindajad. Plaanide kohaselt külastab mais 2004 Eestit India asepresident, keda saadab ka äridelegatsioon.

Nii Eesti riigipea kui India riigiminister olid veendunud, et poliitilised, majandus- ja kultuurisuhted tihenevad veelgi, sest Eesti kiirest arengust ja kasvavast konkurentsivõimest on kasu mõlemale riigile.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 21. novembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee