In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Riigikogu sotsiaalkomisjoniga
10.11.2003


President Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikmetega, et kuulata ära komisjoni seisukoht ja tegevussuunad rahvastikupoliitika alal ning ennekõike seoses Riigikogu menetluses oleva vanemahüvitise seadusega.

Kohtumisel osalenud sotsiaalkomisjoni liikmed esitasid Riigikogu fraktsioonide erinevad nägemused seaduseelnõu suhtes. Presidendi teadusnõunik Jüri Kann tutvustas Vabariigi Presidendi akadeemilise nõukogu seisukohti sellel teemal.

President Rüütel avaldas heameelt, et Riigikogu on võtnud perepoliitika oma tähelepanu alla, ja rõhutas, et oluline on seda protsessi süvendatult jätkata. Vabariigi Presidendi arvates on demograafilise olukorra parandamiseks vaja kompleksset lähenemist, pöörates tähelepanu nii sündimuse suurendamisele kui ka edaspidisele laste eest hoolitsemisele. "Tähtis on tagada, et kõnealuse seaduseelnõuga alustatud protsess ei jääks pooleli, vaid toimiks pikaajalisena," sõnas president Rüütel.

Vabariigi President leidis, et emarolli tuleks senisest rohkem väärtustada. Ta avaldas lootust, et tähelepanu emale töökohtadel suureneb ning ühiskond hoolitseb rohkem nii lapse kui tema vanemate tervise eest.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 10. novembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee