In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Horvaatia suursaadikuga
16.10.2003


President Rüütel võttis vastu Horvaatia Vabariigi suursaadiku Marin Andrijaševic'i volikirjaPresident Rüütel võttis täna vastu Horvaatia Vabariigi suursaadiku Marin Andrijaševic'i volikirja.

Vabariigi President leidis, et heade partneritena on Eestil ja Horvaatial eelseisvatel aastatel ning aastakümnetel võimalus veel paljudes ettevõtmistes teineteist sõbralikult toetada ning kogu Euroopa huvides koostööd teha.

President Rüütel lisas, et Eesti on igati huvitatud Horvaatiaga erinevate tasandite kontaktide ning olemasolevate heade suhete igakülgsest edendamisest nii presidentide, valitsuste, parlamentide kui erinevate ametkondade vahel.

Suursaadik Andrijaševic kinnitas, et Horvaatia ei unusta kunagi, et Eesti oli esimeste riikide seas, kes Horvaatiat tunnustasid. Ta lisas, et Eesti ja Horvaatia rahvastel on sarnane ajalugu ning mõlemad rahvad on alati säilitanud oma rahvusliku identiteedi tuginedes euroopalikele väärtustele.

Nii Vabariigi President kui suursaadik Andrijaševic tuletasid meelde Horvaatia Vabariigi presidendi Stjepan Mesiči ametlikku visiiti Eestisse 2003 aasta kevadel, mis andis uue hoo kahe riigi vahelisele koostööle ja sõprusele.


Presidendi kantselei
Kadriorus 16. oktoobril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee