In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Siim Kallasega
14.10.2003


President Arnold Rüütel nentis tänasel kohtumisel Reformierakonna esimehe Siim Kallasega, et ühiskondliku leppe teksti koostajad on pidanud tähtsaks leida rahvuslike väärtuste ja püüdluste ühisosa. Kuna see on riigipea hinnangul praeguses projektis ka õnnestunud, on põhjust kindel olla, et lepe peatselt allkirjastatakse.

Siim Kallas nentis, et ehkki dokumendis sisaldub palju häid ja õigeid põhimõtteid, ei toeta Reformierakond pragmaatilistest kaalutlustest lähtudes sellist lepet, kus kohustused langevad peamiselt valitsusele. Samas hindab erakond leppe osapoolte foorumit kui suurepärast võimalust strateegiliste arengukavade arutamiseks. Reformierakond on valmis foorumi töös osalema, kinnitas Siim Kallas.

Ühiskondliku leppe sihtasutuse nõukogu esimees Aadu Luukas märkis, et leppe osapooled n-ö kasvavad protsessi käigus, olles valmis igaüks omalt poolt panustama, mitte teistele osalistele tingimusi esitama.

Vabariigi President toetas seisukohta, et ühiskondliku leppe osapoolte foorumi mõte on alustada kõrge poliitilise kultuuri õhkkonnas arutelusid rahvuslike eesmärkide tõhusamaks elluviimiseks.


Presidendi kantselei
Kadriorus 14. oktoobril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee