In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus ÜRO peasekretäri Kofi A. Annaniga
24.09.2003


Vabariigi President kohtus ÜRO peasekretäri Kofi A. AnnanigaPresident Rüütel kohtus täna New Yorgis ÜRO peasekretäri Kofi A. Annaniga.

Kofi Annan tänas Eestit abi eest Iraagis ja Afganistanis rahu hoidmisel ning õnnitles Eestit Euroopa Liiduga ühinemise referendumil saadud positiivse tulemuse puhul. Vabariigi President avaldas toetust Kofi Annani ettepanekutele ÜRO reformimiseks.

President Rüütli sõnul teeb Eestile ja ka enamikule teistele Läänemere äärsetele maadele muret ühepõhjaliste naftatankerite kasutamine Läänemerel. ÜRO peasekretär nõustus, et tegemist on tõsise probleemiga ja leidis, et Eestil ei tohiks raske olla leida maailmas toetust ühepõhjaliste tankerite keelustamisele.

Vabariigi President kutsus ÜRO peasekretäri Eestisse. Kofi Annan tänas kutse eest ning kinnitas, et ta tahaks Balti riike külastada.

Vabariigi President kinkis Kofi Annanile nahkköites raamatu Eesti laulupidudest. President Rüütel rääkis, kuidas laulupeod aitasid Eestil taasiseseisvuda ning soovitas ka ÜRO-l kasutada relvana laule. ÜRO peasekretärile meeldis see mõte ning ta leidis, et tema ja president Rüütel võiksid käia koos maailmas rahust laulmas. Vabariigi President kutsus ÜRO peasekretäri ka külastama 2004. aasta Eesti Üldlaulupidu.


Presidendi kantselei
New Yorgis, 24. septembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee