In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Rootsi peaministriga
28.08.2003


President Arnold Rüütel kohtus täna õhtul Kadriorus Rootsi peaministri Göran Perssoniga.

Eesti riigipea tänas Rootsi kuningriiki Eestile osutatud abi eest, ning kinnitas, et Eesti soovib jätkata Rootsiga koostööd ka pärast võimalikku ühinemist Euroopa Liiduga. Rootsi peaminister kinnitas, et nende abi eesmärgiks on olnud ehitada toimiv partnerlussuhe ning lisas, et neil on väga suured ootused koostöö üle Läänemere regioonis, mis võib muutuda kõige dünaamilisemaks regiooniks Euroopa Liidus ja arvestatavaks jõuks.

Vabariigi President hindab väga Põhjamaa riikide tasakaalustatud regionaalset arengut ning loodab, et ka selles vallas on Eestil ja Rootsil võimalik koostööd teha. President Rüütli arvates võiks see koostöö olla eriti viljakas infrastruktuuri integreerimisel. Peaminister Persson jagas seda arvamust ning lisas, et ka tema arvates on regionaalne areng ja maapiirkondade tunnustamine väga olulised.

Rootsi peaminister tundis ka huvi, kas euroteavitus Eestis on olnud edukas ja kuidas on eesti rahvas enne referendumit meelestatud. Samuti peatuti Rootsis samal päeval aset leidval referendumil, kus otsustatakse, kas Rootsi liitub Euroopa ühisraha euroga. Göran Perssoni sõnul tunneks Rootsi end väga halvasti, kui Eesti võtaks euro kasutusele enne neid.

Kohtumise lõpul avaldasid President Rüütel ja Rootsi peaminister veendumust, et Balti riikide ühinemine Euroopa Liiduga aitab kaasa stabiilsuse ja demokraatia arengule regioonis.


Presidendi kantselei
Kadriorus 28. augustil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee