In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus HIV programmi doonormaade suursaadikutega
22.08.2003


President Arnold Rüütel kohtus täna Ameerika Ühendriikide suursaadiku Joseph M. DeThomase ja Soome Vabariigi suursaadiku Jaakko Blombergiga, et arutada ÜRO globaalfondi HIV viiruse tõkestamise programmi läbiviimist Eestis.

Vabariigi President tänas saatkondadevahelist kontaktgruppi ja doonormaid Eestile osutatud abi eest HIV viiruse ja narkomaania leviku tõkestamisel.

President Rüütel rõhutas, et eelkõige on vaja tõhustada tööd noortega, sest nakatumine HIV-sse on kõige laialdasem just noorte seas. Vabariigi Presidendi sõnul tuleb anda noortele rohkem infot narkomaania ja HIV tagajärgedest ning sellest, kuidas vältida nakatumist. Samuti pidas president Rüütel vajalikuks suurendada ühiskonna survet, näiteks võiksid ka koolide õpetajad ja kaasõpilased olla kaasatud ennetustöösse.

Ameerika suursaadik lausus, et nüüd, kui globaalfond on otsustanud raha eraldada, peaksid doornormaad ja Eesti kiiresti reageerima. Selleks tuleb suursaadik DeThomase sõnul jälgida nelja aspekti: peab olema väga selge strateegia; valitsuse, doonormaade esindajate ja ühiskonna organiseeritus; tõhus koordineerimistöö ja selge sõnum avalikkusele.

Nii suursaadikud kui president Rüütel rõhutasid, et HIV viirusega võitlemiseks on oluline saavutada ühiskonna tähelepanu ja avalik diskussioon, sest tegemist on probleemiga, mis puudutab kõiki.

Doonormaade kontaktgrupp koosneb viie riigi (Ameerika Ühendriigid, Soome, Norra, Saksamaa, Rootsi) suursaadikutest ja kohtub regulaarselt Eesti ametkondade ja rahvusvaheliste organisatsioonidega, et aidata kaasa HIV viiruse leviku tõkestamisele Eestis.


Presidendi kantselei
Kadriorus 22. augustil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee