In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Taasiseseisvumispäeva tähistamisest
20.08.2003


Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeva tähistamiseks toimus täna Vabariigi Presidendi Kantselei roosiaias avalik kontsert, mida oli kuulamas palju rahvast, teiste hulgas ka peaminister Juhan Parts, Riigikogu esimees Ene Ergma, valitsuse ning Riigikogu liikmeid ja teisi.

''Ma olen veendunud, et Eesti on demokraatlikke põhimõtteid, sealhulgas inimeste mõttevabadust austav riik, kus valitseb euroopalik tolerants teistsuguste arvamuste suhtes. Meil on olnud aega seda õppida tervelt 12 pikka aastat. Ometi on viimase aja seisukohavõttudest kippunud jääma mulje, et mõned meie poliitikud ihalevad aegu, mil valitses vaid üks tõde ning lubatud oli vaid üks arvamus,'' lausus president Rüütel taasiseseisvumispäeva kõnes.

President Rüütel rõhutas, et Eesti iseseisvuse taastas meie rahvas ning tänas Eesti inimesi selle ja eduka üleminekuperioodi eest. Lõpetuseks kutsus Vabariigi President Eesti rahvast kokku hoidma: ''ka ühinevas Euroopas ja globaliseeruvas maailmas seisab väikerahva tugevus ta sisemises ühtsuses ja oskuses ühiskonnas üksmeelt leida.''

Kontserdil esinesid rahvusooper Estonia poistekoor Hirvo Surva juhatusel ning kaitseväe orkester Indrek Toompere juhatusel.


Presidendi kantselei
Kadriorus 20. augustil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee