In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President alustas maakonnavisiiti Läänemaal
18.08.2003


President Rüütel külastas Saare mõisa, kus mõisa omanik Gustav van Rosen andis ülevaate mõisahoonete taastamisestPresident Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel on esmaspäeval ja teisipäeval ringsõidul Läänemaal, et külastada maakonna ettevõtteid, haridus- ja kultuuriasutusi ning vestelda kohalike inimestega.

Täna hommikul tervitasid riigipead tema suveresidentsis Paslepas Lääne maavanem Jaanus Sahk ja Noarootsi vallavanem Ülo Kalm, kes andsid lühiülevaate maakonnast ja vallast. Maavanem Sahk rääkis Läänemaa eripärasest loodusest, mis annab maakonnale võimaluse arendada loodusturismi. Maavanema sõnul on tal hea meel, et seni kõrge tööpuudus on hakanud vähenema ning puidutööstus on jalad alla saanud. Jaanus Sahk lausus, et suurtööstus ei ole Läänemaale kunagi omane olnud, maakonnas on rohkem väikeettevõtteid.

Noarootsi vallavanem tõi valla eripärana välja, et sellel ei ole laenu ning samuti on vallas väga hõre asustus. Positiivsena mainis Ülo Kalm, et vallas on maareform lõpetatud. Vallavanema sõnul on Noarootsi gümnaasium rahvusvaheliselt tuntud, sellel on hea maine ka Põhjamaades ning konkurss on viis inimest kohale. Vabariigi Presidenti huvitas, kus Noarootsi gümnaasiumi lõpetajad rakendust leiavad. Ülo Kalmi sõnul töötab suur osa kohalikes võõrkapitali põhjal asutatud ettevõtetes, ka piiri taga ning asutustes, kus on vajalik hea võõrkeelte oskus.

Paslepast sõideti Saare mõisa, kus Vabariigi Presidenti tervitas mõisa omanik Gustav van Rosen ning andis ülevaate mõisahoonete taastamisest. President Rüütel külastas ka mõisa hobusetalli rajatud Lyckholmi muuseumi. Saare mõis on Silma looduskaitseala keskus ning selle direktor Tiit Randla tutvustas Vabariigi Presidendile kaitseala tegevust ja looduslikke kooslusi.

Järgmiseks suundus proua Rüütel Ants Laikmaa muuseumisse, kust ta tutvus püsinäitusega. President Rüütel külastas osaühingut Linnamäe Peekon, mis on kohalikul kapitalil töötav ettevõte, mis ostis esimesena Eestis Taani sigala ning toodab niinimetatud "stressivaba sealiha".

Edasi sõitsid president ja proua Rüütel Nõva koolimajja, kus kohtutakse Nõva ja Peraküla rahvaga.


Presidendi kantselei
Kadriorus 18. augustil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee