In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Ruhnu saart
10.07.2003


President Rüütel ja proua Ingrid Rüütel kohtusid koolimaja õues Ruhnu elanikegaTäna pealelõunal külastasid president Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel Ruhnut. Vabariigi President vaatas Ruhnu muuseumi, ainsat saarel säilinud algupärast Ruhnu pikkmaja, käis Ruhnu kirikutes, raamatukogus ning vaatas Interneti punkti. Samuti tutvus ta piirivalvekordoni ja tuletorniga.

President Rüütel ja proua Ingrid Rüütel kohtusid koolimaja õues Ruhnu elanikega, kes esitasid presidendile palju küsimusi. Üheks olulisemaks küsimuseks nende jaoks oli püsiühendus mandriga, ning kas oleks võimalik, et püsiühendus Saaremaaga jõuaks ka Ruhnuni. Samuti olid kõne all Eesti rahva iibe probleemide lahendamine ning hariduse ja tööjõu küsimused. Räägiti ka traditsioonilise maaelu toetamisest.

President Rüütlilt küsiti, kas ta kavatseb septembri rahvahääletusel hääletada Eesti Euroopa Liiduga ühinemise poolt või vastu. Vabariigi President kinnitas, et ta hääletab Euroopa Liitu astumise poolt ning põhjendas oma valikut.

President Rüütel avaldas heameelt, et elu Ruhnus on jõudsalt edasi arenenud: ''Loomulikult tahaksime, et areng oleks veel mitmekülgsem. Kindlasti võib olla uhke iga rahvas, kellel on nii ilusaid saari kui meil eestlastel, samas on ka neil ilusatel saartel probleeme. Arvan, et nii paikse elu korraldamiseks kui külaliste pääsemiseks Ruhnu tuleb kindlasti parandada ühendust Ruhnu ja mandri vahel.''

Õhtul lendas Vabariigi President Saaremaale, et homme osaleda VI ülemaailmsetel vilsandlaste päevadel.


Presidendi kantselei
Kadriorus 10. juulil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee