In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President alustas ringsõitu Eesti väikesaartel
09.07.2003


Vabariigi President külastas Neeme talu, kus talu noor ja vana perenaine kinkisid president Rüütlile ja proua Rüütlile isevalmistatud sokid ja käpikudPresident Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel alustasid neli päeva kestvat ringsõitu Eesti väikesaartel, mille käigus on plaanis külastada Manilaidu, Kihnut, Ruhnut, Vilsandit ja Abrukat.

Täna hommikul käis president Rüütel Manilaiul, kus saart tutvustas Manija külavanem Tiit Pilt. Vabariigi President külastas Neeme talu, kus talu noor ja vana perenaine näitasid oma käsitööd ning kinkisid president Rüütlile ja proua Rüütlile isevalmistatud sokid ja käpikud. Samuti vaatasid Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel Manija elaniku Ülle Tamme fotonäitust saare elust.

Järgmiseks vestles Vabariigi President küla keskuses saare elanikega saare elu olevikust ja tulevikust. President Rüütlit huvitas, kuidas on toetused mõjutanud põllu-ja loomapidamist ning millised on muud ettevõtlusvõimalused saarel. Saare elanikud tõid ühe võimalusena välja turismi—saarele on rannaniitude hooldamiseks ja turistidele näitamiseks toodud Šoti mägiveised, tegutseb Riida turismitalu.

President Rüütel lausus kohtumisel, et saare looduslikud võimalused on väga suur väärtus: "Kasvõi turismi arendamisel, kuid ka tervisesõbralike tarbeesemete ja toiduainete tootmiseks. Euroopa Liit toetab looduspuhast tootmist ja keskkonnahoidu ning see annab lootust ka randade ja saarte elu arendamiseks."

Pärastlõunal sõidab Vabariigi President Kihnu saarele.


Presidendi kantselei
Kadriorus 9. juulil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee