In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President on visiidil Prantsusmaal
26.06.2003


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel alustasid täna töövisiiti Prantsusmaal. Presidenti saatvasse delegatsiooni kuuluvad minister Jaan Õunapuu, omavalitsusspetsialistid ja presidendi kantselei töötajad. Visiidi käigus kohtub Eesti riigipea Prantsusmaa presidendi Jacques Chirac'i ja peaminister Jean-Pierre Raffarin'iga, tutvub Prantsusmaa omavalitsusliku korraldusega ning tutvustab Eestit potentsiaalsetele investoritele.

Hommikul külastas president Rüütel Louvres'i väikelinna ja seal tegutsevat teraviljakasvatuse pereettevõtet, mida tutvustas omanik ja ühtlasi põllumajanduslike perefarmide assotsiatsiooni president Jean-Marie Faussier. Kohtumisel kõneldi Prantsusmaa regionaalarengust, Euroopa Liidu toetuste mõjust kohalikule põllumajandusele ning selle majandusharu positsioonist ja tulevikust oma riigis.

President Rüütel tundis huvi, kui paljudel kohalikel noortel on huvi ja võimalus põllumajandusega tegelda, ning nentis, et maa- ja töökultuuril ei ole tulevikku ilma põlvkondade järjepidevuseta. Kohalikud ettevõtjad nõustusid niisuguse arvamusega ja kinnitasid, et Prantsusmaa noortel on põllumajanduse vastu rohkem huvi kui tegelikke võimalusi selles valdkonnas ettevõtlusega alustada. Eesti presidenti huvitas samuti mahepõllunduse osakaal ja ELi toetuste mõju põllumajanduse arengule.

Täna õhtul teeb president Rüütel ettekande rahvusvahelisel investeerimiskonverentsil St Nazaire'is. Ettekande teemaks on "Euroopa Liidu laienemine - konkurentsivõimelisema Euroopa loomine".


Presidendi kantselei
Kadriorus 26. juunil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee