In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osaleb võidupüha tähistamisel Jõhvis
23.06.2003


Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel tähistavad tänast võidupüha Jõhvis, kus peetakse maakaitsepäeva.

Hommikul kell 10 algas jumalateenistus Jõhvi Mihkli kirikus. Sellele järgnes 11.30 Kaitseliidu paraad Jõhvi keskväljakul. President tervitas kaitseväelasi, kaitseliitlasi, naiskodukaitsjaid, kodutütreid, noorkotkaid ja teisi paraadil osalejaid. Oma kõnes pöördus president Rüütel nii kohalolijate kui reservväelaste ja teiste kaasmaalaste poole kodudes.

Kõneldes Eesti kaitsejõudude arengust, ütles riigipea, et ehki algus oli raske, võime täna rääkida juba paljudest saavutustest. Ennekõike võib presidendi sõnul selleks lugeda liitumiskutse saamist NATOlt. "NATO liikmelisuse saavutamine on kogu rahva saavutus, mis siiski ei anna meile võimalust ja õigust jääda lootma ainult teiste abile. Ka me ise peame olema võimelised vajadusel enda eest seisma," märkis president.

President ütles: "Nii rahvusvahelistes missioonides osalemine kui ka riigikaitse ülesehitamine on nõudnud Eesti rahvalt suurt majanduslikku pingutust. Olukorras, kus toetust vajavad nii noored pered, pensionärid kui ka õppurid, on igal kroonil, mis riigikaitsele eraldatakse, suur tähendus ja väärtus. Need kroonid ei ole pelgalt kulutused, vaid investeering julgeolekusse, mis aitab sisuliselt parandada kõigi elanike elujärge läbi turvalisemaks muutuva elukeskkonna."

Riigipea rõhutas oma kõnes, et Vabariigi Valitsusel ja kaitseministeeriumil tuleb ka edaspidi suunata riigikaitseks eraldatud raha sihipäraselt sõjalise riigikaitse arendamisse. Rahva raha tuleb kulutada väga täpselt, eesmärgipäraselt ja iga senti kaaludes, pani president südamele.

President Rüütel võttis paraadil vastu Eesti sõjameeste mälestuskirikus Toril süüdatud võidutule. Presidendi läidetud tõrvikud võidu- ja jaanitulega viidi Jõhvist kõigisse Eesti maakondadesse.

Kell 14.00 algab Purtse kindluses Ida-Viru maavanema kt Leo Raidma ja Jõhvi linnapea Aavo Keerme vastuvõtt.


Presidendi kantselei
Kadriorus 23. juunil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee