In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Saksamaa liidupresidendiga
17.06.2003


President Arnold Rüütel kohtus täna pärastlõunal Berliinis Saksamaa liidupresidendi Johannes Rauga. Mõlemad riigipead tundsid heameelt, et Eesti ja Saksamaa suhted on head ja arenevad tõusvas joones.

Vabariigi President tänas Saksamaad toetuse eest, mida Eestile paljude aastate vältel ja mitmesugusel viisil on esitatud. Samuti tõi ta esile üha laienenud majandusliku suhted, mille tulemusena on Saksamaa Eestile tähtsuselt kolmas majanduspartner.

President Rau huvitus Eesti majanduse situatsioonist, näiteks investeerimisvõimalustest ja majanduskasvust. President Rüütel kiitis Eesti soodsat investeerimiskliimat ja pakkus välja, et Eesti ja Saksa firmad võiksid teha koostööd ka Venemaa turul.

Arutati ka suhteid Venemaa kui Euroopa Liidu uue naabriga. President Rüütel rõhutas, et Eesti piir saab varsti olema Euroopa Liidu idapiir, mistõttu nii liidu praegused kui tulevased liikmed peaksid huvituma selle piiri heast toimimisest. President Rau nõustus selle arvamusega ja toonitas samuti selle küsimuse olulisust kõigi Euroopa Liidu liikmesriikide jaoks.

Vabariigi President meenutas kohtumisel 50. aastat tagasi toimunud sündmusi, kui Saksamaa rahvas astus üles ülekohtu vastu. President Rüütli sõnul tunnevad eestlased, et see puudutab ka neid, kuna eestlased on samuti palju aastaid pidanud ülekohut taluma. Vabariigi President toonitas, et nüüd läheneb aeg, kus Eesti ja Saksamaa rahvas on koos ühes liidus.

Kohtumisel olid kõne all ka eelseisvad NATO ja Euroopa Liidu laienemised. Vabariigi President tänas Saksamaad, et nad on Riigipäevas juba ratifitseerinud NATO laienemise lepingu ja avaldas lootust, et see leiab peatselt heakskiidu ka Riiginõukogus. Räägiti ka konvenditööst ja selle lõpptulemustest.


Presidendi kantselei
Kadriorus 17. juunil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee