In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Sambia suursaadikuga
05.06.2003


President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Sambia Vabariigi suursaadiku T. E. Pr. Josephine Sarah Kawambe volikirja.

President Rüütel sõnas kohtumisel, et Eesti on huvitatud vastastikuste teadmiste laiendamisest ning riikide vaheliste majandus- ja turismi alaste kontaktide avardamisest. Vabariigi Presidendi sõnul on üheks perspektiivikaks koostöövaldkonnaks usalduslik ja sõbralik koostöö rahvusvahelistes organisatsioonides, eelkõige ÜRO-s.

Eesti riigipea märkis, et Eestil ja Sambial on vaatamata geograafilisele kaugusele nii mõndagi ühist: "Mõlemad on läbimas intensiivseid üleminekuprotsesse, mis aitaksid tagada meie ühiskondade kiirema ja demokraatlikuma arengu. Oleme jälginud poolehoiuga Sambia jõupingutusi majandusliku ja sotsiaalse arengu teel. Majanduslikult edukas ja stabiilselt arenev Sambia on hea ja koostöövõimeline partner kõigile naabritele."

Sambia suursaadiku sõnul soovib Sambia välisriikidega andja-saaja suhete asemel sisse seada vastastikusele austusele, tegelikule koostööle ja vabakaubandusele rajatud uue partnerluse ning hindab Eesti Vabariigi valmisolekut tugevdada kahe riigi suhteid.


Presidendi kantselei
Kadriorus 5. juunil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee