In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus rahandusministriga
19.05.2003


President Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus rahandusministri Tõnis Paltsi ja rahandusministeeriumi kantsleri Aare Järvaniga, kes tutvustasid riigipeale 2003. aasta lisaeelarve prioriteete.

Lisaeelarve esimeseks eelisvaldkonnaks on rahandusministri sõnul haridus. Projekt "21. sajandi kool" seab eesmärgiks korrastada ja varustada kõik koolid kaasaegsel tasemel. Prioriteetseiks on samuti sotsiaalvaldkond, maaelu, tervishoid, turvalisus ja kultuur.

President Rüütel leidis, et seatud eelistused väärivad tunnustamist. Samas pidas Vabariigi President oluliseks luua eelarve abil mehhanismid demograafilise situatsiooni ja haridusvõimaluste parandamiseks. Rahandusminister nõustus riigipea arvamusega, et ka lisaeelarve prioriteedid tuleb ellu viia parlamentaarsele demokraatiale omaselt ja kehtivaid seadusi järgides. Rahandusminister avaldas valmisolekut pakkuda juriidilises vaidluses eelmise aasta eelarve ülelaekumise kasutamise osas välja uued lahendused juba lähipäevil.

Kohtumisel arutati ka Eesti suutlikkust kasutada Euroopa Liidu tõukefondide vahendeid. Tõnis Paltsi sõnul ei ole probleemiks finantseerimine, vaid suutlikkus projekte pakkuda ja raha vastu võtta. President Rüütel avaldas arvamust, et regionaalne valmisolek projekte rakendada on olemas ning küsimus on pigem asjatundlikus ekspertiisis.


Presidendi kantselei
Kadriorus 19. mail 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee