In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President õnnitles emasid
11.05.2003


President Arnold Rüütel tervitas tänase emadepäeva puhul Eestimaa emasid Estonia kontserdisaalis.

President ütles oma pöördumises emade poole: "Ükski laps ei tohiks kasvada turvalise ja armastust pakkuva koduta. Niisamuti ei ole järeltulevate põlvede toimetulekule mõeldes alternatiivi tervetel eluviisidel ja iga lapse võimalusel saada oma võimetele vastav haridus. Kogu ühiskonna toetuseta lastega peredele, seisnegu see siis maksusoodustustes või elamuprogrammides, pole mõeldav kindlustada meie rahvuse tulevikku."

Riigipea väljendas rõõmu, et koalitsioonilepe annab selge eelistuse lastele ja haridusele ning samasuguse prioriteedi seadis ühiskondliku kokkuleppe memorandum. Soovides poliitikutele palju jõudu oma sihi saavutamiseks, kahetses president Rüütel samas seda, et mitte just eriti sageli ei kosta emade hääl mõttevahetustes Eesti tuleviku üle. Positiivse näitena rõi riigipea nelja ema algatatud liikumist "Eesti lapse eest", kes kutsuvad üles kandma rohkem hoolt juba sündinud laste eest.

President ja proua Ingrid Rüütel pakuvad täna Kadriorus suurperede emadele pealelõunakohvi. Kohtumine jäädvustatakse ühispildile.

Ühispilt President ja proua Ingrid Rüütel pakkusid Kadriorus suurperede emadele pealelõunakohvi
President ja proua Ingrid Rüütel pakkusid Kadriorus suurperede emadele pealelõunakohvi


Presidendi kantselei
Kadriorus 11. mail 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee