In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi Presidendi riigivisiit Luksemburgi jätkub
06.05.2003


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel jätkasid täna hommikul eile alanud riigivisiiti Luksemburgi Suurhertsogiriiki. Hommikul Eesti-Luksemburgi Äriseminaril peetud avakõnes rõhutas Vabariigi President, et Eesti ja kogu meie regiooni kiire edu aluseks on olnud integratsioon maailmamajandusse, samuti nagu meie edukad majandusreformid, stabiilne seadusandlus, kindel valuutasüsteem ning arenenud pangandus ja teenindussfäär. Presidendi sõnul saame täna kasutada juba terve Euroopa Liidu kogemust, et kujundada dünaamilist majandust ning tasakaalustatud ühiskonda. Samas usub president Rüütel, et ka Eesti suudab omalt poolt anda olulise panuse Euroopa Liidu tulevikku.

Vabariigi President mainis oma kõnes ka tehnoloogiaalast koostöölepingut, mille Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus sõlmib oma Luksemburgi partneritega. Presidendi hinnangul on see koostöölepe nurgakivi teadmiste ja informatsiooni vahetuse kanalile ning ühistele projektidele, mis kindlasti aitavad kaasa riikidevaheliste majandussuhete arengule ning tugevdavad Eesti läbilöögivõimet Euroopa ühisturul.

Luksemburgi Kaubanduskoja esimees hr Joseph Kinsch küsis oma kõnes, miks nii paljud Luksemburgi ärimehed on huvitatud Eestiga ärisidemete loomisest. Ta põhjendas seda Eesti heade majandusnäitajatega nagu SKP suur kasv ning Eesti peatse liitumisega Euroopa Liiduga. Hr Kinsch õnnitles Eestit heade majandusnäitajate puhul ja leidis et need on julgustavad Eestiga ärisuhete sisseseadmisel.

Järgmiseks külastab president Rüütel Clervaux lossis fotograaf hr. Edward J. Steicheni koostatud ekspositsiooni "Family of Man" (Inimühiskond). Ekspositsioon koosneb erinevate fotograafide viiesajast fotost, mis rõhutavad inimeste vahelise mõistmise tähtsust.


Presidendi kantselei
Kadriorus 6. mail 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee