In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis ordeni Pertti Salolainenile
28.04.2003


Soome suursaadik Suurbritannias Pertti Salolainen sai täna keskpäeval Kadriorus president Arnold Rüütlilt Maarjamaa Risti II klassi ordeni, millega Eesti riigipea tunnustas iseseisvuspäeval tema teeneid Eesti ees.

Parlamendiliikme, ministri ja asepeaministrina on Pertti Salolainen osalenud pikka aega Soome poliitikaelus ning mitmekülgsetes kontaktides Eestiga. President Rüütel tõstis esile tema panust Eesti ja Soome vaheliste poliitiliste ning kaubandus- ja majandussuhete arendamisse. "Olete jätkanud seda tööd, mida tegid kord meie rahvaste suhetes Elias Lönnrot, Yrjö Koskinen ja president Kekkonen," rõhutas Eesti riigipea.

Samas toonitas president ka asjaolu, et Pertti Salolainen on viinud uuele tasandile Soome ja Eesti loodushoiukoostöö. Värske ordenikavaler on Soome Ülemaailmse Looduse Fondi asutaja, looduskaitseliidu kuldmärgi omanik ning loodusfotode meister, kes on korraldanud hulk näitusi nii kodu- kui välismaal. Ta koostas ka tänavuse loodusekalendri.

Suursaadik Salolainen tänas Eestit kõrge riikliku tunnustuse eest ning soovis edu nii eesti rahvale kui Eesti-Soome suhetele. Ta lausus, et märkas juba paljude aastate eest toimunud esimesel loodusmatkal Soome lahe lõunakaldal tugevat rahvuslikku eneseteadvust, mille tulemustele on tal hiljem olnud õnn koos oma rahvuskaaslastega tunnustavalt kaasa elada.


Presidendi kantselei
Kadriorus 28. aprillil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee