In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis üle riiklikud teenetemärgid
23.02.2003


President Arnold Rüütel andis täna keskpäeval Kadrioru Kunstimuuseumis toimunud pidulikul tseremoonial ''Eesti tänab'' üle riiklikud teenetemärgid silmapaistvatele riigitegelastele, haridus-, kultuuri- ja majandusinimestele.

Eesti toetamise eest sai Soome Vabariigi endine peaminister Esko Tapani Aho Eesti Vabariigi 85. aastapäeva puhul Maarjamaa Risti I klassi ordeni ja Soome kaitseväe endine ülem Jan Klenberg Kotkaristi I klassi ordeni. Peaminister Siim Kallas ja Riigikogu esimees Toomas Savi võtsid presidendilt vastu Riigivapi II klassi ordeni.

President tõstis esile ordenikavaleride pühendumist Eestile, vaprust ja töökust. Riigipea eriline tunnustus kuulus aga neile naistele, kel on oma kodu ja laste kõrvalt jätkunud tahet pidada väga tähtsaks ka Eesti riigi edenemist. ''Olete hoidnud eesti keelt ja kultuuri, õpetanud eesti lapsi, näidanud seda, et eesti mõttel ja meelel on tulevikku. Polegi tähtis, millist tööd te just olete teinud. Tähtis on see, kuidas te olete seda teinud,'' rõhutas riigipea.

Autasustatute nimel kõneles bioloog Kaja Lotman, kelle töö loodusehoidjana pälvis tunnustamist Valgetähe IV klassi ordeniga.

Ühtekokku andis riigipea täna riikliku teenemärgi kätte ligi sajale inimesele. Presidendi palvel annavad iseseisvuspäeva puhul maakondades teenetemärke kätte maavanemad ja välisriikides Eesti suursaadikud.


Presidendi kantselei
Kadriorus 23. veebruaril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee