In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President sai Kaitseliidu kõrgeima autasu
17.02.2003


President Arnold Rüütel ja Kaitseliidu ülem major Benno LeesikKaitseliit andis täna oma tegevuse taastamise 13. aastapäeval president Arnold Rüütlile Valgeristi I järgu teenetemärgi. Riigipea pälvis Kaitseliidu kõrgeima autasu isikliku panuse eest organisatsiooni taasloomisesse ja pikaajalise osalemise eest Kaitseliidu vanematekogu töös.

4. septembril 1991 kirjutas just Arnold Rüütel alla Eesti Vabariigi Ülemnõukogu Presiidiumi otsusele, millega tunnistati õigustühiseks Kaitseliidu likvideerimise seadlus 27. juunist 1940 ning taastati organisatsioon juriidilise isikuna. Vanematekogu liikmena on aga praegune riigipea alates 1993. aastast osalenud Kaitseliidu arengus.

Teenetemärgi üleandmise pidulik tseremoonia toimus täna õhtupoolikul Kadriorus presidendilossi ees Kaitseliidu vanematekogu, keskjuhatuse ja kaitseliitlaste osavõtul.

President Rüütel ütles tänukõnes, et tal on Eesti riigikaitse kõrgema juhina ja Kaitseliidu vanematekogu liikmena suur au saada niisuguse kõrge tunnustuse osaliseks. Ühtlasi avaldas riigipea tunnustust kaitseliitlastele, kes vabatahtlikena ning oma aega ohverdades ehitavad üles ja hoiavad meie riigikaitse võimekust.

"On hea meel tõdeda, et praeguseks ühendab Kaitseliit koos eriorganisatsioonidega 15 000 inimest, kelle patriotismi, omakasupüüdmatust ja pühendumist isamaalistele eesmärkidele võib paljudele eeskujuks tuua," ütles president.


Presidendi kantselei
Kadriorus 17. veebruaril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee