In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Uus-Meremaa suursaadikuga
23.01.2003


Uus-Meremaa suursaadik David Bruce Payton andis üle volikirjad president Arnold RüütlilePresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Uus-Meremaa erakorralise ja täievolilise suursaadiku David Bruce Paytoni, kes tuli üle andma oma volikirja.

Kohtumisel kõneldi kahe riigi vaheliste suhete arendamisest. Eesti riigipea sõnul on Uus-Meremaa suhted Eestiga alles kujunemas, majandusalane lävimine on seni olnud tagasihoidlik, kuigi võimalusi selleks leidub rohkesti. Sama võib öelda kultuurisidemete ja turismi arendamise kohta. Lepinguliste aluste sätestamine aitaks kontakte kahe riigi vahel kindlasti laiendada, lisas president Rüütel.

Suursaadik Payton ütles, et rahvusvaheliste organisatsioonide kahe väiksema liikmena on Eestil ja Uus-Meremaal ühised huvid kõigil võimalikel koostöösuundadel. Ta lubas suursaadikuna igati kaasa aidata kahepoolsete suhete arendamisele. David Bruce Payton kinnitas ka Uus-Meremaa suurt huvi poliitiliste ja majanduslike arengute vastu Euroopas ning toetust ja kaasaelamist Eesti edusammudele liitumisel Euroopa Liidu ja NATO-ga.

Uus-Meremaa suursaadik David Bruce Payton ja president Arnold Rüütel


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 23. jaanuaril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee