In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Kasahstani suursaadikuga
09.01.2003


Kasahstani Vabariigi suursaadik Rašid Ibrajev annab üle volikirjad president Arnold RüütlilePresident Arnold Rüütel võttis täna keskpäeval Kadriorus vastu Kasahstani Vabariigi suursaadiku Rašid Ibrajevi, kes andis Eesti riigipeale üle oma volikirja.

Suursaadik kinnitas, et Kasahstan toetab Eesti püüdlusi ühinemiseks Euroopa Liidu ja NATOga. Ühtlasi avaldas ta toetust Eesti riigipea initsiatiivile arendada suhteid Ida ja Lääne vahel.

Nii president Rüütel kui suursaadik Ibrajev nentisid, et Eesti ja Kasahstani koostööle on viimase kümne aasta vältel loodud hea alus ning mõlemad riigid hindavad teise potentsiaali kaubanduspartnerina. Äridelegatsioonide vahetamist, vastastikuseid investeeringuid ning transiidi arengut nimetati tänasel kohtumisel kui võimalusi majandussuhete laiendamiseks.

President Rüütel märkis, et Eestil on iseseisvuse taastamise järgsest aastakümnest kogunenud mahukas ühiskondlike, majanduslike ja sotsiaalsete reformide kogemus. "Jälgime siira poolehoiuga Kasahstani jõupingutusi majandusliku ja sotsiaalse arengu teel. Soovin, et teie riiki saadaks edu," ütles Eesti president. Ta lisas, et majanduslikult tugev ja stabiilselt arenev Kasahstan on hea partner kõigile naabritele ning reformikogemuste vahendamine võiks olla üks Kasahstani ja Eesti vaheliste suhete valdkondi.

Suursaadik tervitas Eesti riigipead Kasahstani presidendi Nursultan Nazarbajevi poolt, kellele president Rüütel palus edasi anda oma parimad soovid.

Kasahstani Vabariigi suursaadik Rašid Ibrajev annab üle volikirjad president Arnold Rüütlile


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 9. jaanuaril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee