In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President austas professor Sondeckist
23.11.2002


President Arnold Rüütel andis Leedu Kammerorkestri dirigendile Saulius Sondeckisele üle Maarjamaa Risti IV klassi ordeniPresident Arnold Rüütel andis täna õhtupoolikul Vilniuses Leedu Kammerorkestri dirigendile Saulius Sondeckisele üle Maarjamaa Risti IV klassi ordeni.

President tõstis esile maestro Sondeckise silmapaistvat panust Eesti muusika rahvusvahelisse tutvustamisse. Just Leedu Kammerorkestri repertuaari on juba aastakümneid kuulunud Eesti heliloojate Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Jaan Räätsa, Raimo Kangro jpt looming.

Professor Sondeckis ütles autasu vastu võttes, et ta hindab saadud kõrget autasu kui tunnustust Eesti ja Leedu kultuurisidemetele ning kahe maa muusikute sõprusele. "Eesti ja Tallinn on minu jaoks seotud ka erilise sentimentaalsusega, sest nimelt seal toimus 40 aastat tagasi, 1962. aasta detsembris minu debüüt väljaspool Leedu piire," meenutas maestro Sondeckis.

Ta lisas, et tunneb uhkust oma aastatepikkuse sõpruse üle paljude Eesti heliloojate, dirigentide ja muusikapedagoogidega.

Pidulik tseremoonia toimus Eesti Vabariigi saatkonnas ja sellest võtsid osa Leedu kultuuritegelased, Eesti sõbrad ja kohalikud eestlased.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 23. novembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee