In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kõneleb Oxfordis
12.11.2002


President Arnold Rüütel on Suurbritannias, kus tal täna ja homme on mitmed kohtumised ning õhtul esineb Eesti riigipea loenguga Oxfordi ülikooli St John'i kolledžis.

Täna hommikul vestles president Rüütel Lordide kojas lord Janneriga, kes tegi ettepaneku sõjaaegsete massihaudade tähistamiseks Eestis.

Kohtumine lordkantsler lord Irvine of LairgigaSeejärel oli riigipeal kohtumine Lordide koja spiikri lordkantsler Lairg'i lord Irvine'iga, kes tundis väga suurt huvi Eesti sise- ja välispoliitika, hariduskorralduse, rahvussuhete, demokraatia arengu jm Eesti elu üksikasjade vastu. Lordkantsleri sõnul on ta palju kuulnud Eesti edusammudest ning soovib neis peatselt oma silmaga veenduda.

Õhtupoolikul on president Rüütel Oxfordis, kus kohtub esmalt Eestist huvituvate tudengitega ja peab seejärel St John'i kolledžis loengu teemal "Traditsioonid ja väärtused muutuvas Euroopas".

Homme pealelõunal kohtub Eesti riigipea prints Charles'iga. Hommikupoolikul külastab president rahvusvahelisel turismimessil Eesti stendi. Keskpäeval toimub Londoni Eesti Majas riigipea vastuvõtt, kuhu on palutud Briti-Eesti assotsiatsiooni liikmed ja kohalikud eestlased.
Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 12. novembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee