In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Lõppes Vabariigi Presidendi riigivisiit Ukrainas
18.10.2002


Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel lõpetasid täna hommikul riigivisiidi Ukrainas. Nelja päeva jooksul toimusid kohtumised Ukraina presidendi, parlamendi esimehe ja peaministriga, äriringkondade esindajate ning Ukrainas elavate eestlastega. Eesti riigipea külastas koos teda saatva 21-liikmelise ametliku delegatsiooni, 15-liikmelise äridelegatsiooni ja 9-liikmelise pressidelegatsiooniga lisaks Ukraina pealinnale Kiievile ka Odessat ja Krimmi Autonoomset Vabariiki, kus kohtus nii poliitilise juhtkonna kui majandusliidritega. Krimmis toimusid kohtumised samuti kohalike eestlastega, kui president Rüütel esimese Eesti riigipeana külastas Põhja-Krimmis külasid, kus elavad 140 aastat tagasi Eestist väljarännanute järeltulijad. Külaskäigu viimasel päeval Krimmi lõunarannikul tutvus riigipea piirkonna ajaloo ja ettevõtlusega ning kohtus Krimmi Autonoomse Vabariigi valitsusjuhi ja ülemnõukogu esimehega.

President Rüütel hindab riigivisiidi kordaläinuks. Eesti tahe pakkuda Ukrainale oma abi demokraatia ja turumajanduse arendamisel on presidendi hinnangul oluline mõlema riigi tuleviku seisukohalt. Riigipea rõhutas nii oma jutuajamistel Ukrainas kui ka visiidist kokkuvõtet tehes, et Eesti võib tunda rahulolu sellest, kui aastaid väldanud pingeline töö euro- ja euroatlantilise integratsiooni nimel hakkab vilja kandma, aga ka sellest kui Ukraina-sugune suurriik on seadnud endale samasugused eesmärgid. Seeläbi kindlustub demokraatlik keskkond meie ümber, märkis president.

Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel ning neid saatvad delegatsioonid jõuavad tagasi Tallinnasse täna pealelõunal.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus, 18. oktoobril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee