In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President sõidab riigivisiidile Ukrainasse
13.10.2002


Vabariigi President ja pr Ingrid Rüütel teevad 14.-18. oktoobrini riigivisiidi Ukrainasse. Presidenti saadavad ministrid Liina Tõnisson ja Heiki Kranich, riigisekretär Aino Lepik von Wirén, Eesti Panga president Vahur Kraft, Piirivalveameti peadirektor Harry Hein, Riigikogu liige Jüri Tamm, Pärnu maavanem Toomas Kivimägi, Tallinna Tehnikaülikooli rektor Andres Keevallik jt. Presidendiga on kaasas äridelegatsioon Eesti Kaubandus-Tööstuskoja presidendi Toomas Lumani juhtimisel.

Visiidi avapäeva, esmaspäeva pealelõunal leiab Kiievis Mariinski lossi ees aset ametlik vastuvõtutseremoonia. Järgneb president Rüütli ja Ukraina presidendi Leonid Kutšma kohtumine ning delegatsioonide läbirääkimised. Seejärel osalevad Eesti ja Ukraina riigipead äriringkondade esindajate kohtumisel. Pr Ingrid Rüütel külastab rahvakunstiansambli proovi Ukraina Kontserdis. Kiievi-Petseri kloostri galeriis avab pr Rüütel Mall Nukke maalinäituse. Õhtul pakub Ukraina president ametliku lõuna Eesti Vabariigi Presidendi ja pr Rüütli auks.

15. oktoobri hommikul kohtub president Rüütel Ukraina Ülemraada esimehe Volodõmõr Lõtvõniga ja parlamendifraktsioonide juhtidega. Seejärel toimub jutuajamine Ukraina peaministri Anatoli Kinahiga. Ennelõunal külastab Eesti riigipea Ukraina Rahvuslikku Põllumajandusülikooli, kus esineb lühikese loenguga Eesti põllumajandusteaduse arengust. Eesti riigipea promoveeritakse Ukraina Põllumajandusülikooli audoktoriks.

Teisipäeva pealelõunal lendavad president ja pr Rüütel ning delegatsioonid Odessasse, kus samal õhtupoolikul kohtutakse oblasti- ja linnajuhtidega, tutvutakse meresadama ning Odessa Akadeemilise Ooperi- ja Balletiteatriga. Järgmise päeva hommikupoolikul külastatakse Odessa vahuveinitehast ja kohtutakse kohalike ettevõtjatega. Proua Rüütel külastab Odessa Rahvakunstikeskust, kunstimuuseumi ja Odessa Filharmooniat.

16. oktoobri pealelõunal lendab president koos saatjatega Krimmi ja suundub Aleksandrovka külla , et kohtuda seal elavate eesti kogukonna liikmetega. Edasi sõidetakse samal eesmärgil Krasnodarka külla. Vabariigi President ja pr Ingrid Rüütel annavad õhtusöögi kohalikele eestlastele.

Visiit jätkub 17. oktoobril Krimmi ajalooväärtuste ja ettevõtetega tutvudes. Eesti riigipeal on kohtumine Krimmi Ülemnõukogu ja Ministrite Nõukogu juhtide ning Ukraina presidendi esindajaga Krimmi Autonoomses Vabariigis.

Reedel, 18. oktoobri hommikul lahkub president Krimmist ning pealelõunal saabub tagasi Tallinnasse.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 13. oktoobril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee