In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tegi ringsõidu Valgamaal
24.09.2002


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel lõpetasid täna õhtupoolikul kahepäevase töövisiidi Valgamaale.

Hommikul tutvus riigipea Sangaste valla ühe suurima tööandja ja kohalikku tooret täispuitmööbliks väärindava aktsiaseltsiga Sanwood Keenis.

Valga Lihatööstuse vastvalminud tapamaja pälvis presidendi tähelepanu tulevikku suunatud keskkonasäästliku lahendusega.

Ennelõunal sai riigipea ülevaate Valga piirivalvepiirkonna, politseiprefektuuri, päästeteenistuse ja Kaitseliidu maleva tegevusest, külastas piirivalvemuuseumi ja rahvusvahelist piiriületuspunkti Valgas.

Proua Ingrid Rüütel tutvus hommikupoolikul Karula valla elanike omakultuuri harrastamise ja täiendõppe võimalustega. Proua Rüütel käis Lillemäe Rahvaõpistus ja kohtus naisseltsi liikmetega, seejärel külastas ta Valga kultuuri- ja huvikeskust, muuseumi ja muusikakooli.

Pealelõunal arutas president Rüütel Valgamaa omavalitsuse juhtide ja maavalitsuse töötajatega võimalusi tasakaalustada Eesti regionaalarengut, parandada demograafilist olukorda ja kujundada ettevaatav haridusstrateegia. Kohalikud liidrid pidasid vajalikuks tagada omavalitsuse kohustustele riigipoolne rahaline kate. Nad rõhutasid vajadust jätkata ühiskonnas dialoogi võimalikult laia elanikeringi osavõtul eesmärgiga jõuda uue ühiskondliku lepinguni.

President Rüütel väljendas heameelt selle optimismi ja otsiva vaimu üle, mida ta Valgamaal lõppenud töövisiidil koges.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 24. septembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee