In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Soome välisministriga
27.08.2002


President Arnold Rüütel kohtus täna õhtupoolikul Kadriorus Soome välisministri Erkki Tuomiojaga, kes viibib Eestis seoses Põhja- ja Baltimaade välisministrite kohtumisega.

Kohtumisel olid jutuks Eesti ja Soome kahepoolsed suhted ning Eesti liitumine Euroopa Liiduga ja NATO-ga. President Rüütel hindas Eesti ja Soome vahelisi suhteid väga headeks mainides sealjuures Soomet kui Eesti suurimat kaubanduspartnerit. Nii president kui välisminister olid veendunud, et poliitilised, majandus- ja kultuurisuhted tihenevad veelgi. Eesti kiirest arengust ja kasvavast konkurentsivõimest on kasu mõlemale riigile. Tihe majanduslik integratsioon Läänemere piirkonnas eeldab tõhusamat koostööd ka tööturu osapoolte vahel. Soomel on Läänemeremaade Nõukogu eesistujana kavas kaasa aidata selle dialoogi arengule.

Soome välisminister toonitas vajadust globaliseerumise ja tiheda integratsiooni tingimustes arendada mõttevahetust globaliseerumisega seonduvate probleemide lahendamiseks. Eestil Euroopa Liidu ja NATO tulevase liikmena on endisest soodsamad võimalused ka neil teemadel kaasa rääkida.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 27. augustil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee