In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President lõpetas visiidi Hiiumaale
22.08.2002


President Arnold Rüütli ja pr. Ingrid Rüütli eile alanud visiidi esimene päev lõppes külaskäigu ja õhtusöögiga Soera Talumuuseumis. Enne seda tutvus riigipea Suuremõisa lossiga ja külastas OÜ Ari Kaup Nõmme Veskimetsa farmi.

Vabariigi President ja pr. Ingrid Rüütel tegid üllatuskülaskäigu Mihkli Talumuuseumisse, kus lavastaja Jaanus Rohumaa koos TV3-ga filmib saatesarja ''Farm''.

Täna hommikul kohtus riigipea Hiiumaa Talupidajate Liidu esindajatega Ly ja Arvo Kogermanni turismitalus, kus ainukesena Eestis kasvatatakse Šoti mägiveiseid. Kohtumisel kõneldi Euroopa Liidu toetusprogrammidest ja ökoturismist. Seejärel külastas president Kärdla päevakeskust ja tutvus ''Vaata Maailma'' koolitusprojektiga Hiiumaal. Vabariigi President on üle-eestilise koolitusprojekti patroon.

Südapäeval osales president Rüütel Euroopa Liidu alasel seminaril Tuuru majas ja kohtus samas Hiiumaa omavalitsusjuhtidega. Visiit jätkus Kõrgessaare kalatehases ja lõppes külaskäiguga AS M ja P Nurst plastitööstuses.

Pr. Ingrid Rüütel tutvus täna Käina Kaunite Kunstide Kooliga ja kohtus Kassari Haridusseltsi esindajatega, kellega vesteldi haridus- ja kultuuriteemadel. Arutati ka noorte vaba aja veetmise võimalusi. Visiidi käigus külastas proua Rüütel Hiiumaa muuseumi ja Vaemla villavabrikut.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 22. augustil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee