In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus kohalike liidritega
08.08.2002


President Arnold Rüütel võttis täna Paslepas vastu Hiiu maavanema Hannes Maaseli, kellega arutati kohaliku ettevõtluse arendamise võimalusi. Hannes Maaseli sõnul töötab maakonna tööealisest elanikkonnast ligikaudu 10% väljaspool Hiiumaad. Probleemi üks võimalikke lahendusi oleks uute töökohtade loomine ennekõike traditsioonilistes valdkondades, nagu põllumajandus ja toiduainetööstus, aga ka uute väikeettevõtete käivitamine. Maaseli sõnul on taaskäivitamisel kohalik piimatööstus ning areneb ka toiduainete tootmine taludes. Samuti aitaks luua uusi töökohti kohalike turismivõimaluste laialdasem kasutamine.

Kohtumisel arutati ka president Arnold Rüütli ja proua Ingrid Rüütli eelseisva ringsõidu programmi Hiiumaale 21. ja 22. augustil.

Õhtupoolikul arutas president Lääne-Viru maavanema Marko Pomerantsi ja Rakvere linnapea Matti Jõega, kuidas soodustada regionaalarengut ning kaasata kohalikku potentsiaali niisuguste projektide realiseerimisse, mis looksid täiendavaid arengueeldusi. Üheks võtmeküsimuseks seejuures peeti heade projektijuhtide koolitamist. Seeläbi leiaksid maapiirkondades rohkem rakendust haritlased. Oldi üksmeelel, et selle probleemi tõhus lahendamine looks eeldusi Eesti eri piirkondade tasakaalustatud arenguks.Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 8. augustil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee