In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President Klaipeda 750. aastapäeva pidustustel 2. augustil 2002
02.08.2002


Austatud Leedu Vabariigi president,
kallid kolleegid,
ekstsellentsid,
lugupeetud Klaipeda elanikud!

Mul on väga hea meel täna koos teiega Klaipeda linna juubelit tähistada. Linn on jõudnud auväärsesse ikka, kuid paistab kadestamisväärselt nooruslik. Klaipedast on viimaste aastate jooksul saanud avatud pilguga vabale Läänemerele vaatav tegus sadamalinn - Leedu merevärav, mis on valmis koostööks üle Läänemere ja kaugemalegi.

Ernest Hemingway on kirjutanud, et maailma igas sadamalinnas võib kohata vähemalt üht eestlast. Olen suurima heameelega täna see eestlane siin, kes toob teile tervitusi oma kaasmaalastelt. Leedu sadamalinnad, Klaipeda nende hulgas, on Eestis tuntud ja armastatud.

Balti riikide ühised jõupingutused ja kogu Euroopa kindel tahe on avanud Läänemere tõeliselt vabaks koostööks. Meil on piiramatud võimalused ühiseks tegevuseks - jätkuks ainult piisavalt häid ideid. Seda ühistegevust motiveerib kindlasti tahe oma kodukoha heaks võimalikult palju korda saata.

Rõõm on näha, et nii paljud Klaipeda sõbrad on tulnud linna pidustustest osa saama. Teadke, et teie linnal on igas ilmakaares toetajaid, kes on huvitatud koostööst ja sõprussidemete arendamisest.

Austatud klaipedalased,

loodan, et tähistate oma kodulinna sünnipäeva täiel rinnal. Klaipeda minevik, tänapäev ja tulevik on juubelifestivali sisukaid ettevõtmisi väärt.

Soovin edu ja õitsengut Klaipedale ja kogu Leedule!


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee