In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President Maarjamaa Risti V klassi ordeni üleandmisel parun Volker von Buxhoevedenile tseremoonial "Eesti tänab" 20. juunil 2002 Kadriorus
20.06.2002


Austatud parun von Buxhoeveden!
Daamid ja härrad!


Mul on hea meel öelda Teile tere tulemast siin Kadriorus ja hoones, mis kätkeb endas tükikese Eestimaa ajalugu. Ajalugu on meile paljuski ette antud. On meie ülesanne sellest õppida. Peame oskama hinnata ajaloo keerdkäike ja väljakutseid. Olete Liivi- ja Eestimaa kuulsa suguvõsa esindaja. Eestlaste suhe balti-saksa ühiskonda ja kultuuri on olnud mitmetähenduslik. Kuid ühes võime kindlad olla: meil on olnud ühine osa Euroopa kui ajaloolise terviku loomisel.

Austatud parun! Eestil on põhjust teid tänada selle eest, et olete suure pühendumusega aidanud Eestit Euroopale tagasi võita. Oli aeg, mil taasiseseisvunud Eestil ei olnud veel oma saatkonda Belgias. Teie olite see, kes siis meie välisesindusele külalislahkust pakkus. Tegite seda sõbralikust südamest ja omakasupüüdmatult. Hiljem olete Baltisaksa Kultuuriseltsi ja Eesti Arhivaaride Ühingu kaudu edendanud Saksa-Eesti kultuurisuhteid. Teie artiklid Eestist räägivad selget keelt Teie suurest kiindumusest Eesti vastu.

Teie suguvõsa on seotud siinsete aladega juba sajandeid. Teil on mitmeid identiteete. Usun siiski, et võite kindlalt öelda ka, et olete Eestimaalane - "Ich bin ein Estländer!" Eesti austab teie sõprust ja pühendumust. Eesti tänab Teid. Lubage Teile üle anda Maarjamaa Risti V klassi orden.


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee