In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President arutas strateegiliste ressursside kasutamist
18.06.2002


President Arnold Rüütel, Eesti Panga president Vahur Kraft, Strateegiliste Algatuste Keskuse juhataja Meelik Kattago, Eesti Tuleviku-uuringute Instituudi juht Erik Terk ja KPMG juhtivanalüütik Jüri Sakkeus arutasid tänasel kohtumisel Kadriorus Eesti strateegiliste ressursside kasutamist jätkusuutliku arengu huvides.

Kohtumisel leiti üksmeelselt, et Eesti üks tähtsamaid strateegilisi ressursse on geograafiline asend. Seejuures oli aruteluteemaks Eesti võimalus olla ''lääne aknaks itta'', arendades ja mitmekesistades majandussuhteid ühtaegu lääne- ja idasuunal. Naabermajandustele konkurentsi pakkumiseks võiksid aga nii riigi- kui erasektor näidata senisest enam initsiatiivi ja ulatuslikumaid visioone. President rõhutas vajadust pöörata suuremat tähelepanu ka praeguste Euroopa Liidu kandidaatriikide majanduskoostööle, sealhulgas transpordikoridoride väljaarendamisele.

Geograafilise asendi aspekti käsitleb ka Strateegiliste Algatuste Keskuse projekt ''Tallinna Sadama horisondid'', millega riigipead täna tutvustati. President märkis arutelu käigus, et Eesti kui mereriigi potentsiaali paremaks kasutamiseks peaks Tallinna sadama kõrval arendama ka teisi sadamaid ja neid ühendavat transpordivõrgustikku.

Külalised informeerisid presidenti samuti Strateegiliste Algatuste Keskuse muudest töösuundadest. Nende hinnangul on tulevikus otstarbekas teha teatud valdkondades koostööd Vabariigi Presidendi akadeemilise nõukogu ja Strateegiliste Algatuste Keskuse vahel ning kaasata arenguprojektide arutelusse laiem üldsus.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 18. juunil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee