In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tseremoonial "Ettevõtluse Auhind 2001" 3. juunil 2002 Lillepaviljonis
03.06.2002


Austatud minister,
lugupeetud ettevõtjad,
daamid ja härrad!


Kahjuks kipuvad uudisekünnist ületama enamasti halvad sõnumid. Nõnda ei pääse kuigi tihti kõlama head saavutused ning tänu ja tunnustus tehtud töö eest. Just seepärast on mul hea meel olla täna siin ja tänada Eesti riigi nimel meie edukamaid ettevõtteid.

Eesti ettevõtluse auhind tähistab suurt tunnustust. Auhinna pälvinute eeskuju innustab ka teisi ettevõtjaid, nii praegusi kui tulevasi. Selles tähenduses on ettevõtluse auhind omamoodi investeering tulevikku.

Eesti on nii väike riik, et eduka arengu kindlustamiseks peame üles otsima kõik andekad inimesed ja rakendama kõik töökäed. Ka see on investeering tulevikku - meie riigi tulevikku.

Kõiki täna siia kogunenud ettevõtjaid iseloomustab vaieldamatult andekus, sest ettevõtlikkus on anne. Kuid öeldakse ju, et suurte saavutuste taga on vaid üks protsent geeniust, ülejäänu on visa töö. Tööarmastus, tahe õppida ja vastutus tulevaste põlvede ees on aidanud meil ületada takistusi, mida ajalugu on eesti rahva arenguteele veeretanud lausa lugematul hulgal.

Kindlasti iseloomustavad eelnimetatud omadused - töötahe, õppimisvalmidus ja vastutustunne - neid ettevõtjaid ning firmasid, keda täna siin esile tõstame. Lisaks sellele tunnustab ettevõtluse auhind innovatsiooni ja arendustegevust, kvaliteeti ja sellel põhinevat läbilöögivõimet konkurentide seas.

Ühtlasi tunnustame siin neid omadusi, mille mõju rahaga täielikult mõõta ei saa. Ma pean silmas ettevõtja kui piirkonna edendaja rolli. Ei saa ju ainult investeeritud summadega võrdsustada kasu, mida toob Eestile suure tööpuudusega piirkonnas tegutsev edukas ettevõte. Ettevõte, mis annab tööd neile, kellel muidu puuduks võimalus oma kätega perele leiba teenida ja kodu ehitada. Või ettevõte, mis aitab puhastada kohalikku keskkonda, parandada infrastruktuuri.

Tahan öelda, et ettevõtluse auhinna pälvimine tähendab ühtlasi suurt vastutust. Selle auhinna saajat seame ju eeskujuks ja sellega me ütleme: just sellist Eestit me tahame, niimoodi ehitame endile parema tuleviku.

Eesti tulevikku silmas pidades loodan, et ettevõtluse auhinna võitjate valimine muutub aasta-aastalt raskemaks. Raskemaks just seetõttu, et eeskujuks seadmist väärivaid kandidaate tuleb üha juurde.

Soovin teile palju edu!


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee