In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tseremoonial Eesti tänab 22. mail 2002 Kadriorus
22.05.2002


Austatud ordenikavalerid
Head külalised


Eesti Vabariigi hea käekäik sõltub suuresti Eestile pühendunud inimestest. Eesti tänab neid. Iseseisev Eesti on eeskätt missioon ja looming. Eestile ei ole antud saada suureks arvult. Niisiis on meie kohus olla suur vaimult. Me täname neid, kes on koos meiega seda kohust kandnud.

Eesti tänab minister Max Jakobsoni. Olete suutnud näha ja analüüsida piire, mis on tõmmatud vette, kuid millel on poliitikas ja rahvusvahelises suhtluses suur tähendus. Olete jaganud oma mõttejõudu Eestile. Teie juhitud rahvusvaheline komisjon on teinud ära suure töö. Võtke vastu meie siiras tunnustus selle eest.

Lugupeetud Hindrek Peeter Meri! Olete olnud Eesti riigiametnik selle parimas, klassikalises mõttes. Olete andnud meile teadmise, et Eesti riik on meie ühine vastutus. Eesti riigi kesksema institutsiooni Riigikontrolli taastajana olete olnud koolkond. Meie kasvaval ja kujuneval riigiametnike nooremal põlvel on, millest edasi minna.

Näitlejatar Linda Rummo on Eesti lavade suuri daame, kelle lavaelu on ja jääb klassikaks nagu ka Liina Reimanni elutöö. Linda Rummo rollideta oleks Eesti teatri tänane nägu oluliselt vaesem. Olen kindel, et kõik Eesti teatri tänased naisnäitlejad on, kes rohkem, kes vähem Linda Rummo vaimsed pärijad. Linda Rummo näitlejatarkus, anne ja haritus on neid kõiki mõjutanud.

Austatud piiskop Einar Soone. Olete pikki aastaid kuulunud Eesti Evangeelse Luterliku kiriku juhtide hulka. Olete läbi pikkade, ka okupatsiooniaastate seisnud oluliste vaimsete väärtuste hoidmise ja edendamise eest. Olete seisnud selle eest, et meie kirik on püsima jäänud. Et meie hingeharidus on jätkunud ja edasi arenenud. Me täname teid.

Eesti tänab Ants Järvesaart. Olite üks neist kuuekümne seitsmest, kes seadustasid Eesti riigi taastamise. Eesti tänab Ants Tammlehte. Tänu teile ja teie kolleegidele taastati meie kohalikud omavalitsused niipea, kui see jälle võimalikuks osutus.

Austatud ordenikavalerid. Võtke vastu Eesti Vabariigi siiras tunnustus.


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee