In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President õnnitles emasid
12.05.2002


President Arnold Rüütel tervitas tänase emadepäeva puhul Eestimaa emasid Estonia kontserdisaalis.

"Lapsel on vaja juba siis, kui teda veel olemaski ei ole, tervet ja rõõmsal meelel ema, kindlat kodu. Laps peab väga varakult tundma, et ta on siia, meile Eestisse oodatud. Me oleme väga väike rahvas ja lapsed on meile väga oodatud. Kuid arvan siiski, et ootamisest üksi on vähe," ütles president oma pöördumises emade poole.

Riigipea küsis kuulajailt, kas me pole Eesti riiki edendades unustanud, et peame mõtlema ennekõike meist järgmistele põlvedele. Kui meie peredel on üha raskem ots otsaga kokku saada, siis sünnib Eestisse ka üha vähem lapsi, kuigi nad on siia väga oodatud. President oli siiski lootusrikas: "Oleme hakanud endale asja tõsidusest aru andma. Ja seepärast tahan ma kindel olla, et teostub doktor Aino Järvesoo õilis mõte toetada igat last tuhande krooniga kuus. Tahan uskuda, et meie poliitikutel jätkub kainet meelt ja suurt südant."

President ja proua Ingrid Rüütel pakkusid Kadriorus suurperede emadele pealelõunakohviPresident ja proua Ingrid Rüütel pakuvad täna Kadriorus suurperede emadele pealelõunakohvi. Kohtumine jäädvustatakse ühispildile.

Hommikupoolikul osales president Arnold Rüütel Kadriorus puude istutamise ja koristustalgutel, kus ta pani Pillapalu lagendikul väljalangenud vanade lehiste asemele mulda Saaremaal kasvatatud lehiseistikud.

Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 12. mail 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee