In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Türgi Vabariigi president alustas riigivisiiti Eestis
18.04.2002


President Arnold Rüütli kutsel saabus täna Eestisse riigivisiidile Türgi Vabariigi president Ahmet Necdet Sezer. Täna pärastlõunal oli Kadrioru presidendilossi ees ametlik riigivisiidi vastuvõtutseremoonia, kus Eesti kaitseväe orkester mängis Türgi ja Eesti riigihümni ning riigipead inspekteerisid aukompaniid. Külalisi tervitasid Riigikogu ja valitsuse liikmed ning kõrged riigiametnikud. Türgi presidenti saadab visiidil riigiminister majanduse alal Faruk Bal ja teised Türgi ametiisikud.

Eesti presidendi ja Türgi presidendi kohtumisel Kadrioru presidendilossis olid jutuks kahe riigi suhted. Vabariigi President nimetas Eesti ja Türgi vahelisi suhteid väga headeks, kuid tihendada tuleks majanduskontakte ning vahetada vastastikuseid kogemusi. President Rüütel tänas Türgit toetuse eest Eesti liitumisel NATO-ga ja kinnitas, et Eesti teeb jätkuvalt jõupingutusi, et olla NATO liikmelisuse vääriline. President Sezer kinnitas, et Türgi toetab kõigi kolme Balti riigi liitumist NATO-ga märkides, et NATO avatud uste poliitika seisneb selles, et kõik, kes kvalifitseeruvad, peaksid saama alliansi liikmeteks.

Kohtumisel oli jutuks Eesti ja Türgi kultuuri- ning haridussuhete edendamine. President Rüütel ütles, et huvi türgi keele ja kultuuri vastu on Eestis suur ning türgi keele õpet võimaldavad Eestis juba mitmed haridusasutused. President Rüütel tänas Türgit Eesti tudengitele aastateks 2002–2003 saadetud stipendiumipakkumise eest.

President Sezer esitas Vabariigi Presidendile küllakutse Türki.

Õhtupoolikul asetas president Ahmet Necdet Sezer pärja Vabadussõjas langenud õpetajate ja õpilaste mälestusmärgile Reaalkooli juures.

Õhtul pakuvad Vabariigi President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel Türgi Vabariigi Presidendi Ahmet Necdet Sezeri ja proua Semra Sezeri auks Mustpeade majas piduliku õhtusöögi.

Homme, 19. aprillil on presidendid Concordia Ülikoolis, kus Türgi president peab kõne.

Õhtupoolikul on Tallinna lennuväljal Türgi presidendi ametlik lahkumistseremoonia.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 18. aprillil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee