In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu Püha Tooli ja Liibanoni suursaadiku
04.04.2002


Püha Tooli esindaja Eestis paavstliku nuntsiuse peapiiskop Peter Stephan Zurbriggeni ja president Arnold RüütelPresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Püha Tooli esindaja Eestis paavstliku nuntsiuse peapiiskop Peter Stephan Zurbriggeni volikirja.

Peapiiskop Zurbriggen andis presidendile edasi paavst Johannes Paulus II tervitused ning soovis Eestile edu Euroopa Liiduga liitumisel.

President ütles, et Eesti hindab kõrgelt Tema Pühaduse paavst Johannes Paulus II rolli rahu ja armastuse sõnumi levitamisel kogu maailmas. President Rüütel meenutas soojalt ka Püha Isa visiiti Eestisse 1993. aastal, kui tema lahke tähelepanu ja hool meie iseseisvuse taastanud kodumaale liigutas eestlasi hingepõhjani.

President Arnold Rüütel võttis täna vastu ka Liibanoni erakorralise ja täievolilise suursaadiku Ahmed Ibrahimi volikirja.

Volikirja üleandmisel märkis president, et Lähis-Ida konflikti eskaleerumise tõttu on praegu ärevad ajad nii Liibanonis kui kogu regioonis ning Eesti näeb sellest olukorrast väljapääsu ainult rahumeelsete meetmete kaudu. Eesti-poolse panusena rahu kindlustamisel Lähis-Idas nimetas riigipea Eesti rahuvalvajad ja vaatlejad, kes on piirkonnas ÜRO värvides viibinud juba 1990. aastate keskpaigast. President avaldas lootust, et sellest tegevusest on tõusnud kasu ka Liibanonile.

Presidendi sõnul valmistub Eesti Euroopa Liidu liikmeks saades laiendama oma suhete diapasooni Vahemere riikidega ning seeläbi tihenevad loodetavasti ka Eesti kontaktid Liibanoniga.

Liibanoni suursaadik Ahmed Ibrahim annab üle volikirjad president Arnold Rüütlile


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 4. aprillil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee