In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President annetas ordeneid
03.04.2002


President Arnold Rüütel kirjutas eile Kadriorus alla otsusele riiklike autasude andmise kohta. Seoses riigivisiidiga Norra Kuningriiki annetab Vabariigi President 45 ordenit.

Diplomaatilise tava kohaselt toimub riigivisiidi käigus ordenite vahetamine, mille ulatuses lepitakse eelnevalt kokku. On riigivisiite, mille puhul ordeneid vahetavad vaid riigipead, s.t. et külaline viib teda külla kutsunud riigipeale oma riigi kõrgeima ordeni - Eesti teenetemärkide seaduse kohaselt Maarjamaa Risti keti - ja kutsuja
annetab küllatulnud riigipeale oma riigi kõrgeima ordeni.

Sageli toimub riigivisiidi käigus nn. suur ordenite vahetus. Sel juhul toob külaline kaasa kaks, vahel ka kolm korda rohkem ordeneid kui neid annetab kutsuja. Kui riigivisiit on riikidevahelise suhtlemise kõrgeim vorm, siis visiidi käigus vahetatud ordenid on kahe riigi vastastikune austusavaldus.

President Rüütel annetab riigivisiidil Norrasse Maarjamaa Risti I klassi ordeni Norra kroonprintsile Håkonile, kroonprintsessile Mette Maritile, peaminister Kjell Magne Bondevikile, Norra suursaadikule Eestis Per Kristian Pedersenile ja teistele Norra riigitegelastele. President annetab ka Valgetähe ja Kotkaristi ordeneid.

Presidendi otsuse number 137 leiate Internetist presidendi koduleheküljelt aadressil www.president.ee.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 3. aprillil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee