In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President Jugoslaavia Föderaalse Vabariigi suursaadiku T.E. Dr. Radoje Z. Zečevići volikirja üleandmisel 21. märtsil 2002 Kadriorus
21.03.2002


Teie Ekstsellents, härra suursaadik,

mul on hea meel tervitada Teid kui Jugoslaavia Föderaalse Vabariigi esimest suursaadikut Eestis.

Eesti ja Jugoslaavia diplomaatilised suhted on alles üsna värsked. Aga pisut rohkem kui aastaga on õnnestunud alus panna meeldivale koostööle, mis aitab meid sarnastes püüdlustes.

Jugoslaavia areng demokraatia suunal on olnud viimastel aastatel märkimisväärne ning hea on tõdeda, et reformid jätkuvad. Eesti jälgib suure huviga Jugoslaavias toimuvat ja tervitab Serbia ja Montenegro vahelise kokkuleppe saavutamist, mis on oluliseks tõukeks edasiliikumisel Euroopa integratsiooni kontekstis.

Eesti toetab omapoolsete vahenditega institutsionaalseid ja makromajanduslikke reforme Jugoslaavias ning pakub kogemustel põhinevaid teadmisi selles vallas. Esimene selle valdkonna ettevõtmine riigiametnike koolituse alal oli edukas ning loodetavasti jätkub peatselt.

Eelmisel nädalal kirjutati alla ka esimene Eesti ja Jugoslaavia vaheline leping. Kultuuri-, hariduse- ja spordikoostööga avame loodetavasti tee laialdasemateks kontaktideks kahe riigi vahel. Eelkõige pean siin silmas majandus- ja kaubandussidemeid, mille arenguks on vaja luua ka lepingulised alused.

Härra suursaadik,

Eesti koos teiste Euroopa riikidega toetab kindlalt Jugoslaaviat tema pürgimustes kaasaegse demokraatliku ühiskonna rajamisel. Püüame sellele kaasa aidata ka viljakate kahepoolsete suhete arendamisega. Loodan sealjuures ka Teie isiklikule panusele.

Soovin Teile kogu südamest edu Teie missioonis meie riikide ja rahvaste vaheliste suhete edendamisel.


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee