In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President Itaalia suursaadiku T.E. hr. Ruggero Vozzi volikirja üleandmisel 21. veebruaril 2002 Kadriorus
21.02.2002


Teie Ekstsellents,
Härra suursaadik,

Tervitan Teid südamest kui Itaalia suursaadikut Eestis.

Eesti ja Itaalia asuvad meie kontinendi vastaspooltel - üks põhjas, teine lõunas. Aga Euroopa on meid alati ühendanud. Ka praegu on meie mandri integratsiooniprotsesside käigus väga huvitav ja otsustav aeg nii Eesti kui Itaalia jaoks. Eesti soovib saada nii Euroopa Liidu kui ka NATO liikmeks. Itaalia, omades mõlemas organisatsioonis arvestatavat positsiooni on väljendanud oma toetust Eesti püüdlustele. Oleme selle eest tänulikud. Ja koos peame mõtlema selle üle millist Euroopat ja Euroopa Liitu me tulevikus näha soovime.

Eestil ja Itaalial on mitmeid näiteid rahvusvahelisest koostööst, kus ühiselt antakse panus kogu kontinendi stabiilsuse heaks. Täna väljendub see Eesti ja Itaalia sõjaväelaste rahuvalves ühises väeosas Kosovos.

Eesti ja Itaalia kahepoolsed suhted on arenenud jõudsalt. Poliitilised, majandus- ja kultuurikontaktid Eesti ja Itaalia vahel on elavamad ning sisukamad kui kunagi varem. Eesti majanduskoostöö Itaaliaga on muutunud üha tihedamaks, kuid kindlasti leidub ka siin arenguruumi veel piisavalt.

Olen veendunud, et Eesti ja Itaalia leiavad eelseisvatel aastatel veel palju valdkondi, milles saame oma rahvaste ja kogu Euroopa huvides koostööd teha.

Härra suursaadik,

Meie riikide vaheline sõbralik ja sisukas koostöö lubab mul täna loota suhete kiirele ja tulemuslikule arengule ka edaspidi. Soovin Teile kogu südamest edu Teie missioonis Eesti ja Itaalia sõpruse ja koostöö edendamisel.


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee