In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President arutas Leedu presidendiga kahe riigi koostöövõimalusi
22.03.2002


President Arnold Rüütlil oli täna hommikul Vilniuses kahepoolne kohtumine Leedu Vabariigi presidendi Valdas Adamkusega.

Riigipead avaldasid rahuolu Eesti ja Leedu heade suhete üle. Samas tõdesid nad, et on hulk võimalusi tihendada majandus- ja kultuurikoostööd ning seda mitte ainult kahepoolselt, vaid haarates kaasa ka teised Läänemere regiooni riigid, eeskätt Poola kui Leedu strateegiline partner.

Nagu märkis president Rüütel, tähendaks regiooni riike ühendava maantee Via Baltica ja raudteelõigu Rail Baltica tipptasemel väljaehitamine, aga samuti elektri- ja gaasivõrkude ühendamine selle unistuse täitumist, mis oli juba 1920-ndatel aastatel. Juba tollal peeti Balti riikides oluliseks tihendada suhteid nii Poola kui Soomega.

President Adamkuse hinnangul on Balti regioonil Euroopa Liidus mitmeid majanduslikke eeliseid, mida võiks ühise tegutsemise kaudu realiseerida. Arutades liitumiskõneluste kulgu Euroopa Liiduga ja ühise põllumajanduspoliitika juurutamist, avaldasid presidendid arvamust, et seda protsessi võiks koordineerida Balti ühise töörühma kaudu.

Leedu riigipea tundis huvi ka ID-kaartide kasutuselevõtu vastu Eestis, sest Leedus on sama protsess käivitunud. President Adamkus kordas oma varasemat kutset president Rüütlile osaleda augustis Klaipeda linna 750. aastapäeva pidustustel.

Keskpäeval algab Balti ja Poola presidentide kohtumine Leedu presidendipalees, kus käsitletakse julgeolekupoliitikat Läänemere regioonis ning Balti riikide kaitsealast koostööd.

President Rüütel saabub tagasi Tallinnasse täna õhtul.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 22. märtsil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee