In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President Ülemaailmse Sõjaväespordi Nõukogu direktoraadi nõupidamise avamisel 14. märtsil 2002 Tallinnas
14.03.2002


Austatud kaitseminister,
austatud kaitseväe juhataja,
lugupeetud külalised,
daamid ja härrad!


Tervitan teid südamest Ülemaailmse Sõjaväespordi Nõukogu direktoraadi nõupidamisel Tallinnas. 122 riiki ühendava maailmaorganisatsiooni nõupidamise korraldamine on Eestile ja meie kaitseväele suur au.

Hiljuti Salt Lake City's lõppenud taliolümpiamängud tõestasid, et vaatamata eelmisel sügisel maailma vapustanud traagilistele sündmustele oleme võimelised üllaste ideaalide nimel koos pingutama parema, rahumeelsema tänase ja homse nimel. Spordi lippude alla kogunedes unustame erimeelsused ning mõtleme sellele, mis meid ühendab, ükskõik millisest maailma paigast ka pärit oleme.

Sõjaväelastena mõistate teie ehk kõige paremini, kui tähtis on kohtuda mitte üksnes sõjalistel operatsioonidel, vaid ka ühiste harrastuste nimel. Spordirajad on õige koht oma võimete proovilepanekuks ja ausas mängus vastastega jõukatsumiseks. Ka sõjaväelastel on oma vastutusrikka teenistuse kõrval hea spordi ja kehakultuuri abil oma keha karastada ja vaimu tervendada.

Eestis on sõjaväelased alati aktiivselt sporti teinud. Sõjalis-rakenduslikel aladel nagu laskmises said Eesti sõdurid üle maailma kuulsaks juba eelmise sajandi esimesel poolel. Traditsioone jätkati möödunud taliolümpial, kus Eesti delegatsioonis oli ka sõjaväelastest tippsportlasi.

Olen veendunud, et suudate sõjaväespordi organisaatoritena kavandada sõjaväelastele uusi haaravaid sportlikke jõukatsumisi, mis lähendavad neid nii kolleegide kui inimestena. Nii saavad sõduritest oma lähedaste, kodu ja riigi parimad kaitsjad.

Soovin, et kannaksite rahvaid ühendavaid rahu ja spordi ideaale kindlalt oma südames. Palju edu teile rahvusvahelise sõjaväespordi korraldamisel.

Kuulutan Ülemaailmse Sõjaväespordi Nõukogu Direktoraadi nõupidamise avatuks.


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee